Svarīgas tēmas, kas darba devējiem aktuālas tieši vasarā, un citi vērtīgi raksti izlasāmi jaunajā “iTiesības” drukātā žurnāla numurā. Lūk, neliels ieskats tajā.

Ir vasara!

Ir sajūta, ka šogad vasara ir īpaši gaidīta un daudziem saules stari atgriezuši cilvēcīgu dzīvesprieku. Sezonalitāte vienmēr rada pozitīvas vēsmas arī darba tirgū – šajā pandēmijas laikā tā ir īpaši iepriecinoša ziņa. Skaidrs, ka darbinieki vasaru lielākoties izvēlas par atvaļinājumu gadalaiku, kad uzlādēt baterijas pārējam gadam, taču kā vasarā klājas darba devējiem un kādi jautājumi aktuāli viņiem? Par to šī numura lielajā tēmā.

Cilvēkus nevar ilgi turēt būrī

Kāpēc politiķiem nav labi pieņemt augstprātīgus lēmumus, un cik svarīgi, lai dažādi ierobežojumi būtu ne tikai epidemioloģiski pareizi, bet arī loģiski izskaidroti un ar saprātīgu termiņu? Andrejs Vaivars sarunājas ar Latvijas Universitātes lektoru, konstitucionālo tiesību eksperts un kādreizējo Satversmes tiesas priekšsēdētāju Gunāru Kūtri.

Būtiskas detaļas darba līgumos

Darba līgumu veidojot, jāņem vērā virkne detaļu un nianšu, pastāv daudz potenciālo klupšanas akmeņu. Zvērināta advokāte Ilze Jankeviča (ZAB “LEADELL Vītols”) apkopo aktuālākās iespējamās kļūdas darba līgumos, ko beidzamajā laikā ir pamanījusi praksē.

Attālināts darba uzteikums

Jau vairāk nekā gadu daudzos uzņēmumos darbinieki strādā attālināti, līdz ar to mainījušies dažādi personāla procesi, tostarp var būt nepieciešams attālināti pieņemt darbā un atbrīvot no darba darbiniekus. ZAB “TGS Baltic” jurists Toms Tīdemanis šoreiz plašāk aplūko tieši atbrīvošanu no darba.

Datu nesēju atlīdzība

Aprīlī stājās spēkā grozījumi Ministru kabineta noteikumos, paredzot, ka turpmāk nedaudz mainās veids, no kurienes autori saņem atlīdzību par saviem darbiem, proti, daļu atlīdzības ietur no datu nesēja pārdošanas cenas. Izmaiņas skaidro Biznesa augstskolas Turība Tiesību zinātņu katedras vadītāja, profesore Ingrīda Veikša.

Jauni negodīgas tirdzniecības prakses ierobežojumi

1. novembrī stāsies spēkā Negodīgas tirdzniecības prakses aizlieguma likums, kura mērķis ir mazināt mazumtirgotāju iepirkuma varu pret piegādātājiem gan pārtikas, gan nepārtikas preču tirdzniecībā. Skaidro ZAB “TGS Baltic” juriste Vladlena Rudusāne-Simiča.

Kāpēc un kā rakstīt protokolus?

Protokols ir viens no piņķerīgākajiem dokumentiem, kas ikdienā jāraksta, īpaši situācijās, kad šo pienākumu uzdod veikt cilvēkam, kas iepriekš to nav darījis, un nav izstrādāta protokola sagatave vai forma. Pamata ieteikumus, kas jāņem vērā protokolētājiem, sniedz Latvijas Personāla vadīšanas asociācijas valdes locekle Gundega Dambe.

Šīs un citas tēmas lasiet “iTiesības” jūnija numurā! Vairāk par abonēšanas iespējām sadaļā ABONĒŠANA.