Ceturtdien, 7.maijā, Saeima pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Komerclikumā, kas paredz viena dalībnieka sabiedrībām ar ierobežotu atbildību (SIA) automātisku pamatkapitāla pāreju no latiem uz eiro (denomināciju), ja sabiedrība līdz 30.06.2016. neiesniegs izmaiņām nepieciešamos dokumentus. Šādā gadījumā viena dalībnieka SIA varēs izvēlēties neveikt pamatkapitāla denomināciju, atstājot šo jautājumu Uzņēmumu reģistra kompetencē.

Vienlaikus izmaiņas Komerclikumā paredz, ka aktuālo sabiedrības dalībnieku reģistru viena dalībnieka SIA varēs iesniegt kopā ar citām izmaiņām. Pašreizējā Komerclikuma redakcija nosaka prasību visām līdz 30.06.2015. komercreģistrā reģistrētajām SIA Uzņēmumu reģistrā iesniegt aktuālo dalībnieku reģistru.

Izstrādātie grozījumi Komerclikumā paredz būtiski samazināt administratīvo slogu viena dalībnieka SIA jeb aptuveni 80% no visiem subjektiem, uz kuriem attiecināmas izmaiņas par pamatkapitāla pārreģistrāciju eiro un prasības saistībā ar dalībnieku reģistra pirmā nodalījuma iesniegšanu.

Uzņēmumu reģistrs vērš uzmanību, ka pamatkapitāla pārreģistrācija uz eiro nav notikusi automātiski 01.01.2014., kad Latvija pievienojās eirozonai, un norāda, ka šis process nav tikai automātiska skaitļu izteikšana eiro valūtā. Veicot matemātiskos aprēķinus, nedrīkst aizmirst par dalībniekiem piederošo daļu proporcionalitāti, kas nedrīkst mainīties, pašiem ir jālemj arī par to, ko darīt ar atlikumu, kas būs radies pēc pamatkapitāla pārrēķināšanas uz eiro, kā arī jāgroza iekšējie dokumenti, ko ir tiesīgs darīt tikai pats uzņēmējs.