Uz drosmīgu rīcību rosinošs citāts rotā maija numura “iTiesības” drukātā žurnāla vāku. Bet, pašķirot nākamās lappuses, atradīsiet daudzus profesionāļu sagatavotus rakstus par šobrīd “karstām” tēmām – darījumiem ar nekustamo īpašumu, patieso labuma guvēju atklāšanas praktiskajiem izaicinājumiem, “WhatsApp” saraksti kā pierādījumu tiesā u.c.

Numura lielā tēma šoreiz – nekustamā īpašuma pirkšana un pārdošana, jo, kā zināms, tieši pavasarī un vasaras sākumā šī tēma aktualizējas un darījumu skaits palielinās. Ir īstais brīdis uzzināt, vai darījumi ar nekustamo īpašumu var notikt digitāli, kāda nozīme ir kadastrālajai vērtībai un kādas ir biežākās kļūdas nekustamā īpašuma pārdošanas darījumos.

Savukārt numura cilvēks maijā ir Inese Kušķe – viena no Trauksmes celšanas likuma autorēm. Tā kā likums ir spēkā jau divus gadus, ir pamats izdarīt pirmos secinājumus par ieguvumiem un izmaiņām sabiedrībā. Inese rosina uz šo jomu raudzīties iespējami pozitīvi, aicinot, piemēram, darbiniekus apzināties, ka ceļot trauksmi viņi var laikus novērst būtiskus pārkāpumus.

Savukārt ZAB “BDO Law” eksperti – Linda Lielbriede un Tomass Hodosevičs – skaidro būtiskākos darba samaksas aspektus – kā maksāt atlīdzību darbiniekiem un kā risināt iespējamās problēmsituācijas šajā jomā. Darbinieku rubriku turpina ZAB “WALLESS” pārstāve Laura Tumiņa, aktualizējot vasaras mēnešos būtisku tēmu – bērnu un pusaudžu nodarbināšanu.

Savā ziņā numura tēmu turpina Rolanda Valdemāra raksts, kurā skaidrotas būtiskākās izmaiņas, kas tiek ieviestas ar jauno Dzīvojamo telpu īres likumu, kas stājies spēkā 1. maijā. Kā tas risina līdzšinējās problēmas? Aizraujošs ir arī raksts par patiesā labuma guvēja atklāšanas izaicinājumiem praksē, ko sagatavojušas ZAB “WALLESS” zvērinātas advokātes – Zane Eglīte-Fogele un Kristīne Sakārne. Viņas pamanījušas virkni jautājumu, ko būtu nepieciešams sakārtot.

Šobrīd valstī turpinās maksātnespēju moratorijs, kas nozīmē, ka līdz 1. septembrim nav iespējams iesniegt maksātnespējas pieteikumus pret parādniekiem. Taču rudenī šī tēma kļūs aktuāla, tāpēc laiks atkārtot būtiskāko – te palīdzēs ZAB “SORAINEN” ekspertu – Andra Tauriņa un Edvīna Drabas – raksts par maksātnespējas procesa uzsākšanu.

Juriste Olga Petrovska skaidro, vai pēc potenciālā pircēja aicinājuma pārdevējs tomēr var atteikties veikt grozījumus līgumā. Turpinot lietvedības un līgumu tēmu, arī Jolantas Briltes raksts par lietu nomenklatūras izveidi.

Sadaļā par tiesvedībās aktuālām tēmām, šoreiz Jāņa Sarāna no ZAB “COBALT” raksts par to, vai “WhatsApp” sarakste var kalpot kā pierādījums tiesā, bet Kaspars Rācenājs apkopojis nozīmīgas Eiropas Savienības Tiesas pērnā gada atziņas darba tiesībās.