Finanšu ministrs Jānis Reirs piektdien, piedaloties Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) pilnvarnieku ikgadējā sanāksmē Tbilisi, Gruzijā, aicināja ERAB vairāk investēt Centrāleiropā un Baltijas valstīs, īpaši ņemot vērā šī brīža ģeopolitisko situāciju, aģentūru BNS informēja Finanšu ministrijā (FM).

"Līdzšinējā sadarbība ar ERAB ir sniegusi ļoti būtisku atbalstu Latvijas uzņēmējdarbībai. Uzskatu, ka ERAB ir jāpalīdz saņēmējvalstīm, tajā skaitā Latvijai, attīstīt savstarpējo ekonomisko sadarbību, kā arī veicināt attīstītāko saņēmējvalstu pieredzes nodošanu mazāk attīstītajām ERAB darbības reģiona valstīm. Aicinu Latvijas uzņēmējus arvien aktīvāk izmantot ERAB finansējuma iespējas," teica Reirs.

Ministrijā informēja, ka ERAB portfelis Latvijā uz šā gada marta beigām bija 182 miljoni eiro finanšu un energosektorā, neņemot vērā reģionālas iniciatīvas. Nesenākie projekti Latvijai, tajā skaitā reģionālie, bijuši pērnā gada decembra ERAB 10 miljonu eiro ieguldījums "BPM Mezzanine Fund", ko pārvalda kopējs igauņu un poļu fonds "BPM Capital". Fonda mērķauditorija ir Baltija un Polija. Savukārt šā gada 8. aprīlī Bankas valde apstiprināja 17 miljonus eiro ieguldījumu "Livonia Partners Fund I" kapitāla investīcijām mazos, vidējos un vidēja kapitāla uzņēmumos Baltijas valstīs. Fonds ir reģistrēts Latvijā.

"Eco Baltia grupa" valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs, daloties pieredzē par sadarbību ar ERAB, atzīmēja, ka ERAB ir būtiska iespēja jebkuram Latvijas uzņēmumam, kas jau darbojas vai plāno startēt starptautiskā mērogā. "Tāpat šī sadarbība ir pozitīvs izaicinājums, kas jārealizē ar cītīgu darbu investīciju piesaistē. Ja uzņēmums ir saņēmis šādus finanšu resursus, tas ir liels pienesums reputācijai, lai tas darbotos starptautiskā arēnā,"  teica Simanovičs.

Noslēgumā ministrs aicināja arī citus uzņēmējus izmantot šādas iespējas, norādot, ka sadarbība ar ERAB ir iespēja attīstībai un jaunu darba vietu radīšanai. Tāpat tas ir reāls piedāvājums attīstīt uzņēmējdarbību un Latvijas tautsaimniecību kopumā.

BNS_logo.jpg